Jmenuji se Slávek a pocházím z Jablonného v Podještědí. Od studií na Českolipském gymnáziu jsem trávil veškerý čas převážně studiem, odbornými aktivitami a prací. Absolvoval jsem VŠE v Praze, kde se mi podařilo získat červený diplom a studiem jsem trávil i téměř veškerý volný čas. Samotné studium totiž nestačí (pokud se chce člověk opravdu o něčem dozvědět více a být co nejlepší, nikoliv pouze průměrný, musí sám mít zájem, sám si studovat, přemýšlet, dávat věci do souvislostí). Ale ekonomický, manažerský a finanční svět mne naštěstí začal bavit a stal se součástí mého života, jakýmsi životním koníčkem a náplní... Navíc chtěl jsem a chci něco opravdu umět, něco dokázat, znát a pochopit nejen teoretické, ale i praktické souvislosti. I ve své práci jsem se vždy snažil dělat úkoly nad rámec hlavní činnosti, kvalifikovaně a propojit tak koníčky s praktickými výsledky. To a mé volnočasové aktivity mi pomohlo například v tom, abych spolupracoval a stal se i konzultantem jiným oddělením či realizoval konkrétní kvalifikované výsledky bez dlouhodobé praxe.
Pro doplnění své záliby jsem kromě čtení a sledování ekonomických oblastí absolvoval PhD studium v oboru podniková a odvětvová ekonomika na PEF ČZU se zaměřením na makroekonomii a měnovou politiku a k prohloubení praktických znalostí jsem absolvoval MBA se zaměřením na strategické řízení financí, kterému jsem se věnoval v předchozím zaměstnání. Dále jsem absolvoval dvousemestrální kurz na VŠE - Využití účetních informací v řízení podniku, taktéž zaměřený i pro praktické využití zvýšení přehledu a možností v řízení podniku. Uvedená studia mi umožnila setkat se s kolegy a odborníky a udržovat, prohlubovat a rozšiřovat znalosti. Žádné ze studií jsem nedělal kvůli diplomům jako řada dnešních mladých lidí, nýbrž naopak to bylo doplnění toho, čemu jsem se sám pracovně i zájmově věnoval, čímž jsem studia měl "jednodušší". Nadále se účastním řady dílčích školení a seminářů.
Vyučoval jsem Rozšiřující seminář z ekonomie se zaměřením na hospodářskou politiku, mikro a makroekonomii, dále ekonomická a finanční témata na VŠ a přednášky pro podnikatele. Nyní spíše příležitostně konzultuji ekonomická témata a občas přednáším. Účastním se také různých odborných přednášek, seminářů a konferencí, či se snažím konzultovat své myšlenky s odborníky v daných oblastech.
Ekonomii se mi daří využívat i v praxi, kde původně jako finanční analytik jsem dosáhl výsledků v oblasti finanční analýzy, financování podniku, investiční analýzy, finančních a business modelů, finanční strategie, oceňování či controllingu. Dokázal jsem si odborné činnosti nastudovat, přemýšlet nad nimi, dát si je do souvislostí, inspirovat se zkušenostmi z jiných výsledků a dosáhnout výsledku, které například dělají poradenské firmy s letitými praktickými zkušenostmi. Tyto výsledky a následné uznání představují určitou odměnu mé snahy. Nyní se věnuji ve své hlavní pracovní činnosti ekonomickým a podnikovým tématům. Řadu věcí nedělám každý den, nemám dlouholeté zkušenosti, ale mám zájem, snahu a ochotu se něco rychle naučit, což mi pomáhá výsledky přinést.
Zajímám se ekonomii a hospodářskou politiku (měnovou politiku, makroekonomické agregáty, ekonomický vývoj), dále i o finance a podnikovou ekonomiku. Ekonomie mě zkrátka baví a stala se klíčovou součástí mého života.

Jinak jsem, doufám, obyčejný, slušný a hodný člověk, který má rád své blízké, přírodu, srandu a hodné lidí. Tyto stránky jsou spíše jen pokusem, založené kdysi dávno bez dostatku času vše průběžně aktualizovat.....proto od nich nic nečekejte:-))

 
 

"Quoted"

Rozhovor k elektronické evidenci tržeb_ Český rozhlas
Rozhovor k podpoře investic_ Český rozhlas
Komentáře výsledků šetření (očekávání, výsledky a možnosti firem) pro ČT24. 15.7.2013 (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/213411058300715/) - minuta 12:27
Podniky nečekají letos výraznější oživení ekonomiky, ČTK, 11.3.2013
Kdy se zotaví průmysl (audio) a ekonomická situace, Rozhovor pro „Zaostřeno na finance", Český rozhlas 6, 6.2.2013
Průzkum názorů generálních ředitelů, Ekonom, 24.-30.1.2013